Ledelse – Københavns Universitet

Forside > Kontakt > Ledelse

Ledelse

Institutleder
Professor, ph.d. Stuart James Ward
E-mail: stuart@hum.ku.dk

 

Viceinstitutleder
Professor, ph.d. David Bloch
E-mail: bloch@hum.ku.dk

 

Studieleder
Lektor, ph.d. Signe Mellemgaard
E-mail: signem@hum.ku.dk

 

Ph.d.-koordinator
Lektor, ph.d. Sniff Andersen Nexø
E-mail: sniff@hum.ku.dk

 

 

 

Sektionsleder for økonomi, indkøb og IT
Carsten Holt 
E-mail: cholt@hum.ku.dk

 

Institutadministrator
Jane Finnerup Johnsen
E-mail: janefj@hum.ku.dk

 

Sektionsleder for uddannelse
Henrik Lerdam
E-mail: lerdam@hum.ku.dk